NIECO O BYCIU RAZEM PLUS ODROBINA SZCZERYCH ŻYCZEŃ

Poczucie bezpieczeństwa. Mniemam podejrzewać, że od wieków jest podstawową potrzebą człowieka. Dążymy do niego w różnych sferach. Chcemy zabezpieczyć siebie, aby bieda nie sięgnęła nam do garnka. Ci, co są wojownikami i kochają myślą wtedy o bliskich im osobach. Aby nikomu i nigdy nic nie zabrakło. Szukamy w życiu swojego miejsca. Bezpiecznego kąta i przyjaznych nam czterech ścian. Tam, gdzie nam będzie ciepło i gdzie nas nie okradną. Chcemy bliskości, miłości i tego, aby ktoś się nami interesował. Chcemy wsparcia, gdy zajdzie taka potrzeba. Dobrze nam, gdy mamy w zanadrzu inne przyjazne dusze. Lubimy pobyć sami, ale w ostateczności jesteśmy jak zwierzęta stadne.

Patrzę na kalendarz. Koniec jednego roku a początek drugiego. Symbol odejścia i jednocześnie narodzin. Nie zamykając się w datach, a licząc od dzisiaj, na wszystkie dni, które będą nam jeszcze dane, życzę Wszystkim bliskości i ciepła. Aby w momentach bezsilności, znalazł się zawsze ktoś, kto poda Wam pomocną dłoń.

W dniu, który nazywamy Sylwestrem, niech świat się bawi, a samotność niech się z boku przygląda. Niech każdy wśród tłumów, znajdzie swoją drugą połowę, swojego Anioła Stróża, swoją miłość czy przyjaciela. Bliskości, zrozumienia, bezpieczeństwa, spokoju w tę magiczną noc życzę, wspaniałej zabawy do rana wśród radosnych ludzi lub chwili wytchnienia w zaciszu swojego domowego ogniska. Bo każdy z nas jest nieco inny i każdy ma swoje potrzeby. Wszystkiego Najlepszego na przyszłość.

Dodaj komentarz